INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka v pohybe

Petržalka v pohybe

Už 7. ročníkom pokračoval úspešný projekt mestskej časti Bratislava-Petržalka pod názvom Petržalka v pohybe. V piatok 1. apríla si zmerali sily žiaci I. stupňa z 11 základných škôl z Petržalky a jedna z Rusoviec. Na stretnutí zúčastnilo 144 prvákov a druhákov. V priestoroch športovej haly na Prokofievovej ulici súťažili vo výbornej športovej atmosfére v pohybových súťažiach a hrách viac ako dve hodiny.

Deťom sa Veľkonočné stretnutie mimoriadne páčilo, o čom svedčilo aj ich nefalšované nadšenie pre pohyb, šport a hry. Povzbudzovali ich učitelia, ktorí počas celého školského roka pripravovali svojich žiakov v krúžkoch pohybovej prípravy. Prváci a druháci predviedli svoju pohybovú zdatnosť, súťažili zo všetkých síl, s veľkým nadšením a oduševnením. Do organizácie podujatia sa už štvrtý rok zapojilo aj občianske združenie Zober loptu, nie drogy, ktoré venovalo každému účastníkovi farebné tričká, a tak celá plocha športovej haly ako každý rok zakvitla rôznymi farbami. Pri organizácii podujatia už tradične spolupracovali a pomáhali členovia školského športového klubu BSC Bratislava.

žiaci, šport, telocvičňa

Počas prestávky sa žiakom predstavila skupina žiakov so švihadlami zo ZŠ Gessayova pod vedením Eleonóry Malíčkovej. Pred rokom propagovali túto gymnastickú disciplínu cvičenci so švihadlami z Rope Skipping Academy vedenej Pavlínou Hadovou. Reakcia detí z našich škôl nenechala na seba dlho čakať a tento rok sa predstavili s vlastným programom. Veľkonočné stretnutie krúžkov navodilo u žiakov atmosféru jari, veselých hier a tiež umožnilo porovnať si svoje výkony s rovesníkmi. Žiaci a ich pedagógovia odchádzali s úsmevom na tvári, plnou náručou krásnych zážitkov, pestrofarebnými tričkami a aj sladkými odmenami, ktoré si určte zaslúžili za svoje vynikajúce športové výkony.

šport, žiaci, telocvičňa

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky