INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

O celoslovenské víťazstvo zabojujú aj petržalské deti

O celoslovenské víťazstvo zabojujú aj petržalské deti

V školskom roku 2015/2016 pripravila spoločnosť Veolia Energia pre žiakov prvého stupňa základných škôl už 10. ročník súťaže zameranej na vytváranie a prehlbovanie pozitívneho vzťahu detí k životnému prostrediu. Vďaka veľkému ohlasu medzi pedagógmi i žiakmi sa vrátila k veľmi úspešnej téme – Biodiverzita okolo nás. V stredu, 6. apríla sa konalo regionálne kolo súťaže v Petržalke.

Odborná porota vyberala z celkom 30 prác detí petržalských základných škôl 4, ktoré postúpili do národného kola. Členmi poroty boli: Lucia Fančová zo sekcie environmentálnej politiky Ministerstva životného prostredia SR, zástupca starostu Mestskej časti Bratislava-Petržalka Michal Radosa, Juraj Monsberger z oddelenia školstva a športu Miestneho úradu Mestskej časti Bratislava-Petržalka, lektor projektu Michal Slávik z Lesov SR, výtvarníčka Noémi Kolčáková Szakállová, regionálny riaditeľ regiónu Západ spoločnosti Veolia Energia Slovensko, a. s. Benedikt Lavrinčík a senior manažér oddelenia komunikácie spoločnosti Veolia Energia Slovensko, a. s. Lucia Burianová. Každá práca bola hodnotená v troch oblastiach: ilustračná časť, textová časť a pochopenie témy z hľadiska dôležitosti ochrany životného prostredia. Prvé miesto získala 2.B trieda zo ZŠ Tupolevova, druhé 3.C trieda zo ZŠ Gessayova a o tretie a štvrté miesto sa podelili 3.A a 4.B z tej istej školy. O celoslovenskom víťazovi sa rozhodne v máji v Poprade.

PN-Biodiverzita-F-5

Úlohou žiakov bolo vybrať živočíšny alebo rastlinný druh, ktorý by chceli ochraňovať alebo navrátiť do ich lokality. Mali ho nakresliť alebo odfotografovať a napísať text, v ktorom vysvetlia svoj výber, objasnia, prečo je tento druh užitočný a navrhnú, ako je ho možné chrániť. Na konci textu mali uviesť otázku pre vedca, ktorý sa špecializuje na otázky životného prostredia. Žiakom i učiteľom pomáhali pri práci učebné materiály, ako aj sprievodné podujatia formou interaktívnych prezentácií odborných organizácií (Lesy SR, dobrovoľníci Zelenej školy a ďalšie).

Počas svojej desaťročnej histórie si školské projekty spoločnosti Veolia Energia získali množstvo priaznivcov – doteraz sa do nich zapojilo približne 36-tisíc detí. Tradične sa už konajú v slovenských mestách a obciach, v ktorých Veolia Enegia pôsobí. Tento školský rok sa súťaž  realizuje pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR a zapojio sa do nej viac ako 3 100 detí z 39 základných škôl v 15-ich mestách a obciach.

Podrobné informácie o súťaži a predošlých ročníkoch nájdete na www.veoliaenergia.sk/projekty-pre-deti

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky