INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mesiac knihy v petržalských školách

Mesiac knihy v petržalských školách

Marec tradične patrí knihám. O tom, že sú atraktívne aj v dnešnej elektronickej dobe, svedčia aj podujatia v dvoch základných školách, o ktorých nám napísali ich žiaci.

Na Holíčskej kvízy aj ilustrácie

Mesiac  knihy sme si v našej ZŠ pripomenuli viacerými spôsobmi. Zúčastnili sme sa na mnohých vydarených podujatiach – napr. na veľmi vtipnej a zároveň poučnej akcii Pitva kniha v miestnej knižnici, na úžasnom koncerte s divadelnými vstupmi – Rómeo a Júlia v Slovenskom rozhlase, uskutočnili sme literárne kvízy i výstavku kníh, ilustrovali sme literárne texty. K najzaujímavejším podujatiam patrili besedy so spisovateľkou M. Šurinovou – pre žiakov 1. stupňa,  spisovateľkou L. Riečanskou pre starších žiakov a  vydavateľkami z vydavateľstva TRIO Publishing. Spisovateľky nám priblížili svoju tvorbu i konkrétne knižné tituly – Záhada čarovného vajíčka (M. Šurinová) a Ach, tá Joja (L. Riečanská). Porozprávali nám o tom, čo ich priviedlo na spisovateľskú dráhu, čím sa inšpirujú, ako vzniká kniha. Odpovedali na mnohé naše zvedavé otázky – bolo ich toľko, že na všetky ani odpovedať nestihli, tak sme si sľúbili ďalšiu besedu. Naše spoločné stretnutie ukončili autogramiádou.

Renáta Matúšková
Renáta Matúšková

Vanessa Polášková, 9. A trieda,

Laura Belovičová, 8. A trieda

Na Pankúchovej so spisovateľkou

Rady čítame, chodíme do knižníc, rozprávame sa o knihách – to sú slová detí zo školského klubu v  ZŠ Pankúchova 4. Pred niekoľkými dňami nás v školskom klube navštívila spisovateľka Renáta Matúšková. Rozprávali sme sa s ňou o jej novej knihe povestí. Dozvedeli sme sa ako kniha vznikla, kde autorka čerpala námety a či všetky, v knihe spomínané hrady a zámky navštívila. Knihu sme si v predstihu pred besedou s pani vychovávateľkou čítali, a tak sme prišli na besedu pripravení. Okrem povestí o hradoch a zámkoch sme sa dozvedeli aj rôzne zaujímavosti a pikošky. Boli sme veľmi zvedaví, otázkam nebolo konca kraja, a preto pani spisovateľka mala stále čo rozprávať.

Na záver príjemného popoludnia sme si mohli knihu kúpiť a pani spisovateľka nám do nej napísala venovanie a podpísala ich. Takto sme získali nielen nové vedomosti o hradoch a zámkoch na Slovensku, nové poznatky o tom, ako sa kniha tvorí, ale aj vlastnoručný podpis spisovateľky. Tešíme sa na ďalšie stretnutie spolu aj s Tomášom Janovicom, ktoré nám pani spisovateľka prisľúbila.

Deti z ŠKD pri ZŠ Pankúchova 4

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky