INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Ako sme oslavovali MDŽ

Ako sme oslavovali MDŽ

Je 8. marca a v našej  2.B triede je celé predpoludnie rušno ako v úli. Dokončujeme priania, opakujeme básničky, spievame piesne, tancujeme ľudové i brušné tance. Miška  cvičí zostavičku z gymnastiky. Chystáme sa totiž už po tretíkrát na vystúpenie s kultúrnym programom do Domu 3. veku na Poloreckého ulici.  Boli sme tam už na Deň matiek a na Vianoce. Veľmi sa tam tešíme a oni sa vraj tešia na nás. Na pomoc nám príde i stredoškoláčka Dominika, ktorá má na starosť príhovor a Paťko Kostka  z 8.B, ktorý zaspieva pieseň od speváčky ADELE.

žiak, chlapec, mikrofon, spev
Je poobede a my sme už v škole. Sme plní dojmov z dnešného vystúpenia. Na fotkách vidno, že sa nám program vydaril. Pesničky Fialôčka, fiala a Pieseň na dvoch tónoch sa rozozvučali celou sálou. Maroško i Lucka so svojimi básničkami Prekážka a Výplata rozveselili každého a všetci seniori  im budú  držať palce v Školskom kole súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Gymnastka Miška očarila všetkých a nikto pri jej zostave ani nedýchal. Doma má totiž už zbierku medailí a pohárov zo súťaží. Brušné tanečnice Lotka, Ninka a Sárinka krásne zatancovali a zaštrngali peniažkami na svojich sukničkách.

deti, seniori, tanec

A ako dopadol ľudový tanec Červený kacheľ? Na jednotku! Norko, Samko, Maroško, Alexko a Adamko v krojoch a so svojimi tanečnými partnerkami Lotkou, Dominikou, Amálkou, Simonkou a Ninkou to poriadne roztočili. Na záver nášho vystúpenia sme každému rozdali priania so srdiečkami k MDŽ – ušlo sa aj mužom – a za odmenu sme dostali kvietky, ktoré nám vlastnoručne vyrobili seniori.  Ešte raz ďakujeme pani riaditeľke za milé pozvanie a dúfame, že sa zas niekedy prídeme pochváliť s novým programom a potešíme tak už “ naše “ milé babičky a deduškov…
Triedna učiteľka,  Zuzana Bulafčíková

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201