INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zlatá klapka 2015

Zlatá klapka 2015

ZUŠ J. Albrechta už tretí raz organizovala celoslovenskú súťaž v detskej audiovizuálnej a multimediálnej tvorbe, tento rok pod názvom Zlatá klapka. Galavečer a vyhlásenie výsledkov bolo v Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke. Tento rok do súťaže prihlásilo 16 škôl z celého Slovenska spolu 97 súťažných príspevkov v celkovej dĺžke viac ako 6 hodín. Odborná porota, zložená z pedagógov vysokých škôl a profesionálov z televízneho a filmového prostredia, hodnotila súťažné príspevky v kategóriách spravodajstvo, publicistika a dokument, krátky hraný film, animovaný film, réžia, strih, kamera, scenár, videoklip, dievčenský a chlapčenský výkon pred kamerou.
Prišli aj zástupcovia veľvyslanectiev. Najlepšie súťažné príspevky a udeľovanie cien si prišli pozrieť aj zástupcovia veľvyslanectiev USA, Nemecka, Fínska, Francúzska, Česka, Kancelárie mesta Viedeň, predstavitelia ministerstva školstva, bratislavského magistrátu, personálny riaditeľ Kempinski Hotela River Park Bratislava, GR TV JOJ, personálny riaditeľ TA3 a ďalší významní hostia. Do Bratislavy pricestovala aj takmer stovka súťažiacich a pedagógov z rôznych regiónov Slovenska. Záujem o Zlatú klapku do posledného miesta zaplnil kapacitu DK Zrkadlový háj. Galavečer videlo približne 500 hostí.

zlatá klapka
Udeľovali aj mimoriadne ceny
Okrem hlavných cien udelili aj niekoľko špeciálnych ocenení pre žiakov aj ich pedagógov. Generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega pozval všetkých víťazov na dvojtýždňovú stáž do TV JOJ. Víťazi tak uvidia ako funguje televízia aj zo zákulisia. Ďalšou špeciálnou cenou bola Cena Kempinski Hotela River Park Bratislava a Hotela Crowne Plaza Bratislava. Žiaci zo ZŠ v Žiari nad Hronom a Centra voľného času z Kežmarku mohli osláviť úspech v hoteli Crowne Plaza, pričom pobyt hradil hotel. Vrcholom večera bola Cena ministra školstva, ktorú víťazom Lukášovi Celecovi a Márii Bernátovej odovzdala štátna tajomníčka ministerstva školstva Romana Kanovská. Kompletné výsledky a nominácie vo všetkých kategóriách nájdete TU
Odborný seminár v priestoroch Mediálneho centra Paneurópskej vysokej školy. ZUŠ Jána Albrechta pripravila aj sprievodný program. Paneurópska vysoká škola v Bratislave pozvala do svojho Mediálneho centra účastníkov súťaže a ich pedagógov na odborný seminár, ktorý spojili aj s prehliadkou ich televízneho štúdia. Približne 60 detí si mohli vyskúšať kameru s čítačkou a iné zaujímavosti.
Na záver galavečera vyhlásila predsedníčka poroty Petra Kolevská spolu so štátnou tajomníčkou ministerstva školstva Romanou Kanovskou ďalší ročník súťaže Zlatá klapka 2016. Organizačný výbor Zlatej Klapky a ZUŠ J. Albrechta bude o organizácii súťaže informovať na webovej stránke školy www.zusjanaalbrechta.eu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky