INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Videl som hudbu

Videl som hudbu

Vidí hudbu a dokáže ju vyjadriť jazykom statických obrázkov – fotograf Kamil Vyskočil tento rok oslávi 90. narodeniny. Celý život venoval hudbe – desaťročie bol „dvorným fotografom“ Slovenskej filharmónie, neskôr i Slovenského národného divadla a Lúčnice. Je hudobne nadaný a v láske k hudbe vychoval i šesť synov. Jeden z nich, Martin Vyskočil, vyučuje hru na dychové nástroje na ZUŠ J. Albrechta – hudobníka a muzikológa Jána Albechta, ktorý bol priateľom Kamila Vyskočila. Z týchto prepojení prirodzene vyplynulo, že sa K. Vyskočil rozhodol darovať škole súbor svojich fotografií s názvom Videl som hudbu (predtým zdobili priestory Slovenskej filharmónie).
Lucia Celecová, riaditeľka ZUŠ: „Veľmi si vážime dar pána Vyškočila a v priestoroch školy sme vytvorili miesto pre stálu expozíciu jeho fotografií. Vznikla tak malá galéria a pohľadom na ňu sa môžu potešiť všetci návštevníci školy. Máme o to väčšiu radosť, že je to ďalšie vzácne originálne dielo od slovenského autora, ktoré po soche J. CH. Andersena od Tibora Bartfaya a portréte J. Albrechta od žiačky T. Bartfaya, pribudlo do našej zbierky.“

Zľava J.Hovorka, K. Vyškočil a M. Vyškočil
Škola si Kamila Vyskočila uctila hudobným večerom, na ktorom vystúpili jej žiaci Dávid Šavlík, Lenka Hrobárová, Nina Ševcová a Dávid Fančovič.
Fotografa, ktorý neskrýval dojatie nad ich výkonom, okrem sochára Juraja Hovorku, umeleckého vedúceho Musica Aeterna Jána Zajíčka (zaťa K. Vyskočila), sprevádzala aj speváčka a herečka Emília Došeková, ktorá hosťom precítene predniesla báseň Milana Rúfusa Zlatá muzika – ktorú venovala všetkým, čo na umeleckej škole učia, ale predovšetkým tým, ktorí sa tam učia. Celé podujatie sa nieslo vo veľmi príjemnej až rodinnej atmosfére, keďže poctu Kamilovi Vyskočilovi si nenechala ujsť ani časť jeho veľkej rodiny – vrátane pravnukov a pravnučiek.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky