INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka v pohybe

Petržalka v pohybe

Už 6. ročníkom pokračoval úspešný projekt pod názvom Petržalka v pohybe. V piatok 10. apríla si zmerali sily žiaci I. stupňa z 11 základných škôl z Petržalky a Rusoviec. Na priateľskom športovom predpoludní sa zúčastnilo 144 prvákov a druhákov. V priestoroch športovej haly na Prokofievovej ulici súťažili v pohybových súťažiach a hrách viac ako dve hodiny. Žiakom sa Veľkonočný turnaj mimoriadne páčil, čoho dôkazom bolo ich nefalšované nadšenie pre pohyb, šport, hry a prirodzenú súťaživosť. Aktívne ich povzbudzovali aj učitelia, ktorí žiakov počas celého školského roka pripravovali v krúžkoch pohybovej prípravy. Prváci a druháci predviedli svoju pohybovú zdatnosť. Súťažili zo všetkých síl, s veľkým nadšením a oduševnením. Do organizácie podujatia sa už tretí rok zapojilo aj občianske združenie Zober loptu, nie drogy, ktoré venovalo každému účastníkovi Veľkonočného stretnutia krúžkov pohybovej prípravy projektu Petržalka v pohybe, farebné tričká, a tak celá plocha športovej haly na Prokofievovej opäť zakvitla 12 rôznymi farbami. Pri organizácii podujatia už tradične spolupracovali a pomáhali hráči školského športového klubu BSC Bratislava.

deti, odmena, sladkosti
Pred rokom sa na tomto podujatí predviedli cvičenci z Rope Skipping Academy, ktorú vedie Pavlína Hadová, predsedníčka tohto občianskeho združenia, a reakcia detí z našich škôl nenechala na seba dlho čakať a v ZŠ Gessayova vznikla prvá skupina gymnastov so švihadlami, ktorí za jeden rok pod vedením Eleonóry Malíčkovej dosiahli veľmi dobrú úroveň. Predviedli svoju šikovnosť a ladnú synchronizáciu pohybov, za čo si vyslúžili obrovský potlesk. A práve toto sú tie momenty, ktoré organizátorov potešia najviac. Mohli ukázať deťom, že pohyb a šport je prospešný nielen pre ich zdravie, ale aj pre plnohodnotné a pritom zábavné trávenie voľného času.

deti, dievča

Veľkonočné stretnutie krúžkov pohybovej prípravy navodilo u žiakov atmosféru jari, veselých hier a tiež umožnilo porovnať si svoje výkony s výkonmi svojich rovesníkmi. Žiaci a ich pedagógovia odchádzali usmiati, s plnou náručou krásnych zážitkov, v pestrofarebných tričkách a so sladkou odmenou za svoje vynikajúce športové výkony.

ppp2

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky