INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Koníky pomáhali deťom

Koníky pomáhali deťom

Zvieratá a umenie majú zázračnú moc liečiť telo, ale najmä dušu. Vieme to asi všetci, mnohí z nás s tým majú aj osobnú skúsenosť. V školskom roku 2017/2018 detskí klienti z Poradenského Centra Nádej mali možnosť sa pravidelne zúčastňovať na hipoterapii a arteterapii. Hipoterapia sa odohrávala v priestoroch OZ Kôň ako koníček v areáli petržalskej dostihovej dráhy.

Deti sa zoznámili so špeciálne vycvičenými koníkmi a poníkom Bubíkom. Učili sa, ako ku koníkom pristupovať, ako sa o nich starať a, samozrejme, na nich skúšali jazdiť a robiť rôzne cviky, napr. otočky okolo svojej osi na chrbte koňa.

Arteterapia sa konala v priestoroch OZ Poradenského Centra Nádej. Deti prostredníctvom kresby vyjadrovali svoje pocity, hovorili o svojich záujmoch, relaxovali. Arteterapeutka niekedy priniesla aj hudobné nástroje, knižku či maňušky a kresba bola spojená aj s týmito aktivitami.

Počas hipoterapeutických aj arteterapeutických skupiniek sa deti učili spracovať nepríjemné emócie, nadobúdali sebavedomie a, samozrejme, vznikli aj nové kamarátstva, zvyšovala sa ich dôvera vo vzťahy. Toto je pre deti s traumatickými zážitkami z domáceho násilia a ťažkých konfliktov rodičov počas rozvodu veľmi dôležité. Sme radi, že sme im túto možnosť mohli poskytnúť.

V rámci projektu „Každé dieťa potrebuje bezpečný domov‟ sa uskutočnili aj preventívne aktivity na ZŠ, aby sa deti, ktoré potrebujú pomoc, dozvedeli, na koho sa môžu obrátiť. Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Hodina deťom. Ďakujeme!

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky