INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Saunovaním proti chorobe

Saunovaním proti chorobe

Tak, ako každý rok v zimných mesiacoch, sa staršie deti z MŠ Bohrova pravidelne raz týždenne saunujú priamo u nás, v materskej škole, aby tak zlepšili svoju imunitu a znižovali chorobnosť. Pobyt v saune pomáha z tela detí vyplavovať škodlivé látky, prekrví dýchacie cesty, otvára póry na pokožke, ktorú súčasne prekrvuje a prečisťuje, posilňuje srdce a cievy, zlepšuje krvný obeh.

Na posilnenie imunity sa odporúča pravidelné saunovanie raz týždenne – sauna deťom skvalitňuje spánok, zlepšuje náladu a pohodu. Saunovanie detí je účinnou formou otužovania, pri ktorom sa deti otužujú vzduchom a vodou. Kombinácia týchto dvoch faktorov má vynikajúce liečebné, preventívne a hygienické účinky.

Samozrejme, prvé zoznámenie s malým priestorom a teplom, prípadne vlažnou sprchou, vzbudzuje u detí trochu strach. Vieme ho však výborne prekonať čítaním rozprávok, rozprávaním rôznych príbehov či slovnými hrami. Tak sa nám potom aj čas strávený v saune nezdá taký dlhý. Saunovať sa môže iba dieťa, ktoré má potvrdenie od lekára, že je zdravé a môže sa saunovať. Saunovanie je v čase vyhradenom pobytu vonku v doobedňajších hodinách. Pred príchodom do sauny deti vypijú pohár vody. Sauna je nastavená na 60°C a každý z troch vstupov do sauny trvá 8 minút.

Po každom vstupe do sauny nasleduje ochladenie vlažnou vodou. Po pobyte v saune deti znova dostanú pohár vody, aby doplnili tekutiny a idú si oddýchnuť na ležadlo, aspoň na 20 minút. Deti, ktoré chodia pravidelne do sauny, bývajú menej choré. Saunovanie sa využíva ako prostriedok na otužovanie, v prevencii a liečbe niektorých ochorení, najmä chorôb z prechladnutia, reumatických i kožných chorôb. Upevňuje u detí sebavedomie, posilňuje ich vôľové vlastnosti, rozhodnosť, vytrvalosť a smelosť.

Ako to celé u nás funguje, sa môžete na vlastné oči presvedčiť pri príležitosti Dňa otvorených dverí v našej MŠ  29. marca od 8. do 11.30 a od 15. do 17. hodiny.

Mgr. Jana Oswaldová, riaditeľka MŠ Bohrova

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky