INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Šikovní malí pekári

Šikovní malí pekári

Ak ste boli v piatok doobeda v petržalskom hypermarkete Carrefour, možno ste ich videli. Malých pekárov smelo si vykračujúcich po predajni. Už po piatykrát petržalských škôlkarov pozvali do tohto obchodného centra, aby si vlastnými rukami vyskúšali upiecť voňavé pečivo.Tentoraz bol vhodnou príležitosťou práve Valentín, aby svojimi výrobkami potešili rodičov či najlepších kamarátov v triede. Pozvanie dostali predškoláci z materskej školy na Strečnianskej ulici. V sprievode učiteliek Oľgy Filákovej a Anny Baňákovej ráno prišli do predajne, kde ako ozajstní profesionáli dostali zástery, na hlavy „lodičky“ a mohlo sa začať.

 

mali pekari

Katarína Kútna, ktorú touto príjemnou úlohou poveril riaditeľ petržalského Carrefour J. Roszbeck, deťom rozdelila cesto a ukázala, ako z neho vytvoriť pletenky, venčeky, uzlíky a tí odvážnejší si vymysleli i vlastné tvary. Takže sa zapletalo, krútilo, lepilo a uzlilo, lebo taká pletenka, venček či dokonca smajlík, to nie je len taká jednoduchá záležitosť. Po hodinke bolo hotovo a cesto putovalo do pariarne, aby pekne narástlo. A malí pekári pod vedením pani Kataríny mali zatiaľ možnosť nahliadnuť do „zákulisia“ výroby pečiva. Dozvedeli sa , že tzv. kaiserky vyrába stroj, kým pletenky sa musia vyrábať ručne. Skúsili si, že v pariarni musí byť teplo a vlhko, aby cesto pekne rástlo. A videli i pece, ktoré čakali aj na „ich“ výrobky. Keď sa dosýta poobzerali a spýtali sa na všetko, čo ich zaujímalo, čakalo ich príjemné prekvapenie v podobe sladkostí a hračiek od hypermarketu Carrefour. Kým si nadšene ukazovali, kto čo dostal, ich pečivo už putovalo do pece. A keď ho hotové pekárka vyťahovala von, s kolegyňami sa jednoznačne zhodli, že ich maloletí pomocníci majú šikovné ruky a na svoje vydarené výrobky môžu byť právom hrdí.

mali pekari
A veru aj boli, keď pred nich pani Katarína postavila škatule s hotovým pečivom, nešetrili prejavmi radosti a spokojnosti. A učiteľky museli odháňať ich netrpezlivé ručičky, aby si pred obedom nenapchali brušká ešte horúcim pečivom. Veríme, že ich kamaráti v škôlke i rodičia a súrodenci doma, mali z ich práce a jej chutného výsledku rovnako veľkú radosť.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky