INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hravé čítanie v MC Budatko

Hravé čítanie v MC Budatko

Po minuloročnom úspechu zorganizovalo materské centrum Budatko opäť maratón čítania rozprávok.

Akcia pri príležitosti mesiaca kníh bola určená najmä škôlkarom a školákom. S radosťou sa však zúčastnili aj oveľa mladšie nošteky, najmladší mal iba niekoľko mesiacov. Nešlo však len o také obyčajné – normálne čítanie…

K rozprávkam sme pridali vlastné „špeciálne efekty“. Namiesto nudného vysedávania sa deti razom ocitli v zázračnej krajine: malí účastníci mohli v rámci deja rozhodnúť, čo je správne a čo nie, prečítať kúsok z knižky, ale aj vidieť postavičky naživo vo forme divadielka. Ba čo viac! Niektoré úlohy si mohli aj samy vyskúšať. Poniektorí tak zažili na vlastnej koži, aké to je ťahať napríklad takú velikánsku repu z tvrdej vysušenej zeme. V priestoroch materského centra pred očami poslucháčov okrem repy postupne ožívali čarovné vodné kvapky, kohútik Zlatopierko, havko, ktorý nevedel dopravné predpisy… Chlapci aj dievčatá so zatajeným dychom sledovali boj dobra a zla a s nadšením pomáhali vyriešiť patálie hlavných hrdinov. A že sa to oplatilo! Všetky rozprávky sa skončili šťastne a veselo, tak ako to v detskom svete má byť.

Každé čítanie trvalo necelú polhodinu – všetci tak dokázali udržať svoju pozornosť a zároveň noví zvedavci nemuseli dlho čakať na ďalší vstup. Pre deti bola otvorená aj herňa. Mamičky a oteckovia si mohli dať kávičku a koláčik v kuchynke materského centra.

„Cieľom bolo samozrejme vybudovať v deťoch vzťah ku knižkám a spopularizovať im čítanie ako také. Verím, že aj vďaka tejto hravej forme ich inšpirujeme, aby siahli po knižke aj doma a rozvíjali svoju fantáziu viac ako pri zapnutom televízore,“ povedala dobrovoľníčka Erika, ktorá celú akciu vymyslela a zorganizovala, za čo jej patrí veľká vďaka.

Celý program vyvrcholil tombolou. Deti si domov odniesli aj krásne nové knižky. Pre všetkých to bolo veľmi príjemne strávené popoludnie, a už sa na Holíčskej 30 tešíme na ďalšiu aktivitu, veľkonočné hľadanie čokoládových vajíčok!

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201