INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kristínka z Dudovej očarila prezidenta

Kristínka z Dudovej očarila prezidenta

Andrej Kiska sa stretol so svojou najväčšou fanúšičkou. Je ňou desaťročná Kristínka Šefčíková, štvrtáčka zo ZŠ Dudova, ktorá očarila Slovákov listom, v ktorom prezradila svoj veľký sen – byť prvou slovenskou prezidentkou!

Jedného dňa vzala štvrtáčka Kristínka pero a papier, a bez toho, aby jej rodičia vedeli o jej politických ambíciách, napísala list priamo hlave nášho štátu. Prezidentovi sa to zapáčilo a list zverejnil na sociálnej sieti. Podľa jeho hovorcu list desaťročnej odvážnej slečny už má takmer milión videní.

„Chcela som prezidenta potešiť pred vianočnými sviatkami a povedať mu o mojom záujme,“ povedala Kristínka. Prezidenta list od malej školáčky veľmi zaujal. „Prezident, keď dostal list hneď požiadal svojich kolegov, aby urobili s Kristínkou a celou triedou zorganizovali stretnutie,“ dodal Roman Krpelan.

Mladú dámu, ktorá prišla v spoločnosti rodičov a šesťročnej sestry Ivanky, najprv prezident oficiálne privítal a potom jej poukazovali priestory, ktoré vidia iba vyvolení.

A aby školáčka na veľký deň nikdy nezabudla, prezident jej podaroval podpísanú knihu o slovenských dejinách a pamätnú medailu.

Ako zistil, s Kristínkou má spoločné aj niečo iné ako prezidentské ambície. Oboch stará mama tlačila k tomu, aby sa z nich stali lekári. „A pozri, kde teraz sedím,“ uviedol Kiska, ktorý jej záujem o veci verejné víta. „V politike nám chýba viac žien,“ povedal s nádejou, že nepomer v budúcnosti zmizne.

A čím vlastne prezidentský post mladú dámu očaril? Páči sa jej napríklad, že hlava štátu stretáva známe osobnosti. Na Kiskovu otázku, či to znamená, že by chcela stretávať športovcov a hercov však odpovedalo plaché dievčatko jasne: „nie, prezidentov“.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416