INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Malí Petržalčania pomohli

Malí Petržalčania pomohli

Výtvory detí navštevujúcich keramický krúžok v Centre voľného času na Gessayovej ulici si mohli obyvatelia aj návštevníci slovenskej metropoly kúpiť počas uplynulého roka na rôznych miestach. Ponúkali ich v rámci magistrátnych podujatí, napr. na aprílových Dňoch Bratislavčanov či Vianočných trhoch na Hlavnom námestí. Anjelikov, svietniky, stromčeky solidarity vo farbách francúzskej zástavy, mačky, rybky, srdiečka a iné milé drobnosti našli záujemci aj na akciách tohto petržalského CVČ. Peniažky za detské výrobky vhadzovali do pokladničiek Úsmevu ako dar. Spoločnosť priateľov detí z detským domovov totiž v tomto projekte figurovala ako spoluorganizátor.

„Každý rok prichádzame s charitatívnym projektom, ktorého cieľom je pomôcť slabším. Vlani sme sa rozhodli pomôcť talentovaným športovcom z Detského domova v Liptovskom Hrádku. Najiniciatívnejší boli žiaci zo Základných škôl na Budatínskej, Tupolevovej ul. a Nobelovom námestí,“ priblížila Magdaléna Peková z CVČ, ktorá učí malých keramikárov. „Pri práci sme sa rozprávali o tom, aké dôležité je mať rodičov, príbuzných a vlastný domov. Pre väčšinu ľudí je samozrejmosťou byť s najbližšími na Vianoce a nájsť pod stromčekom to, čo sme si želali. Deťom z detských domovov to však osud nedoprial, preto sme im chceli pomôcť,“ doplnila. Približne 200 malých Petržalčanov v krúžkoch i na letných táboroch organizovaných CVČ zhotovilo okolo 400 darčekových predmetov. Koncoročné vyúčtovanie bolo viac než potešujúce: vyzbieralo sa za ne vyše 500 eur! Nakúpia sa za ne tenisky, športové úbory a iné potreby pre talentovaných domovákov.

Na koncoročných stretnutiach členov keramického krúžku dominovala príprava na Vianoce. Deti na nich vyrábali voňavé sviečky, ktoré si mohli Bratislavčania kúpiť v charitatívnom stánku na Vianočných trhoch.
Na koncoročných stretnutiach členov keramického krúžku dominovala príprava na Vianoce. Deti na nich vyrábali voňavé sviečky, ktoré si mohli Bratislavčania kúpiť v charitatívnom stánku na Vianočných trhoch.

Po dar si najúspešnejší športovci z detského domova v Liptovskom Hrádku prišli osobne. A keď už merali takú veľkú vzdialenosť, hostitelia pre nich pripravili pestrý program. Chlapci a dievčatá obdivovali Primaciálny palác, ktorým ich sprevádzala viceprimátorka Iveta Plšeková, poprechádzali sa vianočne vyzdobeným centrom Bratislavy a napokon sa vybrali do Incheby na nezabudnuteľnú výstavu Titanic. „Ďakujeme za vašu nezištnú pomoc a veríme, že nám aj v budúcnosti zachováte priazeň…“ citujeme z listu, ktorý si v Centre voľného času na Gessayovej priložili k ostatným spred minulých rokov. O 12 mesiacov by k nim mohol pribudnúť ďalší. „Deti aj naďalej chceme učiť, že slabším treba pomáhať,“ prezradila M. Peková. Na decembrovom koncerte Úsmev ako dar, ktorého sa zúčastnila, sa už obzerala po potenciálnych príjemcoch charitatívneho daru v r. 2016.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky