INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Školy privítali budúcich prvákov

Školy privítali budúcich prvákov

Rodičia čoraz častejšie vyberajú základnú školu podľa kvality, výsledkov v monitoringoch či záujmových aktivít. Do jedenástich petržalských škôl sa v tomto roku zapísalo 718 detí.

„Na  základe prognóz a počtu prihlásených žiakov v budúcom školskom roku Petržalka plánuje otvoriť 31 prváckych tried, čo je o tri triedy viac ako vlani,“ uviedla hovorkyňa miestneho úradu Mária Grebeňová-Laczová. V laviciach budú mať početnejšie zastúpenie chlapci, je ich o 42 viac ako dievčat. Etickú výchovu bude navštevovať 55 % detí, na rímskokatolícke a evanjelické náboženstvo sa prihlásilo necelých 39 %.

Najväčší záujem o štúdium zaznamenali na ZŠ Pankúchova, v závere prvého februárového týždňa sa tam prišlo zapísať až 115 detí. Rušno bolo aj na Tupolevovej, zaevidovali 95 detí a na Budatínskej sa pripravujú na 91 budúcich prváčikov. Presné čísla však budú známe až v septembri, keďže niektorí rodičia prihlasujú deti na viac škôl súčasne.

Možnosť zapísať dieťa mimo rajónu je využívaná čoraz častejšie. Potvrdzuje to aj skúsenosť zástupkyne riaditeľa ZŠ Lachova Mgr. Jany Jancajovej: „Rodičia prichádzajú na deň otvorených dverí, píšu nám maily, telefonujú, pýtajú sa na krúžkovú činnosť, či učíme angličtinu od prvého ročníka, alebo ako prebieha výučba informatiky.  Samozrejme, stále sú aj takí, ktorí školu vyberajú podľa bydliska, no veľa rodičov k nám zapíše dieťa, pretože sa im u nás zapáčilo.“

Počas zápisu na ZŠ Lachova sme sa rodičov pýtali, čo bolo pri ich výbere školy dôležité.

Mária K. (37): Chodí sem staršia dcéra, poznáme riaditeľa i učiteľku. Viem, že to bola škola roka 2008 a že učia od prvého roku angličtinu a informatiku. Podstatné je, aby deti boli spokojné s učiteľkou a rodičia tiež.

Andrea Ch. (35): Pre nás sú určite dôležité jazyky, či sa ich učia od prvého ročníka. Porovnala som si bratislavské školy na internete, pozrela som si výsledky monitorov, krúžky, webové stránky škôl a podľa toho som sa rozhodla. Dá sa povedať, že zavážilo aj prostredie, blízko býva rodina, keby som nemohla ísť po dieťa, môžu pomôcť.

Andrea B. (36): Mala som referencie od známych, chodí sem dieťa susedky a sú veľmi spokojní. Chcela by som, aby mal syn správnu učiteľku, ktorá to s deťmi zvládne. Aby mal pred ňou rešpekt a aby sa naučil to, čo má. Zisťovala som si mimoškolské aktivity, synček je tvorivo umelecky nadaný, takže trochu zavážilo aj to, že som ich videla v ponuke školy. Rozhodla aj jej blízkosť.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.