INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pre deti s deťmi

Pre deti s deťmi

Ak by ste sa opýtali pred 15 rokmi, čo je to KASPIAN, odpovedať by vedelo len pár detí. Dnes ho poznajú stovky mladých ľudí, detí, rodičov, a to nielen z našej mestskej časti. Za jeho dverami nájdu zábavu, zaujímavé aktivity, šport, ale aj pomoc v rôznych životných situáciách. KASPIAN je občianske združenie, v ktorého programoch sa spájajú sociálne služby, neformálne vzdelávanie s preventívnymi a voľnočasovými aktivitami.

V čom vidíme význam svojej práce?

Zuzana Milatová:  V KASPIAN-e pracujem už ôsmy rok. Veľa detí a mladých ľudí za ten čas prešlo našimi programami. Pre niektoré to bolo miesto, kde zistili, ako dosiahnuť svoje sny. Iným bol KASPIAN útočiskom, kde si našli priateľov, zabavili sa, naučili sa dodržiavať pravidlá a zvládať konflikty. Pre mňa je však hlavne o bezpečí. Nielen o tom fyzickom, ale aj o bezpečí zveriť sa so svojimi trápeniami a pustiť sa do ich riešenia. Naše dvere sú otvorené pre každé dieťa či mladého človeka.“

Tomáš Kováč:  Význam našej práce vidím hlavne v tom, že naše služby sú dostupné všetkým deťom a mladým ľuďom, čo o ne prejavia záujem. Snažíme sa reagovať na ich potreby. Povzbudzujeme ich, aby objavili svoje silné stránky a získali nové zručnosti.

Alica Kozmonová: Deti majú kam ísť, sú v bezpečí a rozširujú si svoje obzory. Hlavný prínos vidím v tom, že majú možnosť naučiť sa rešpektovať pravidlá a vychádzať jeden z druhým.“

Čím žil KASPIAN posledný rok?

„Počas roka sme sa stretávali so 488 rôznymi mladými ľuďmi. Nízkoprahový klub na Ambroseho 15 bol otvorený v poobedňajších hodinách trikrát v týždni. Terénnu prácu (kde chodia naši pracovníci do ulíc za deťmi) sme robili prevažne v petržalskom skateparku a jeho okolí. Pomáhali sme v rôznych oblastiach, napríklad s domácimi úlohami, riešeniami hádok a nedorozumení, alebo aj s hľadaním brigád a práce. Deti a mládež mohli využívať služby oboch programov bez registrácií, zadarmo a bez nutnosti pravidelnej dochádzky. Zrealizovali sme aj väčšie či menšie aktivity: súťaže pre bajkerov v skateparku, večierky na Mikuláša alebo počas Halloweenu, tvorivé dielne, športové turnaje v klube, graffiti exhibíciu, komunitnú akciu pre všetkých Petržalčanov PIK-NIK, či maľovanie a upratovanie v skateparku. Najväčšou udalosťou tohto roka, na ktorej výrazne participovala komunita mladých, sa stala dvojdňová medzinárodná súťaž pre jazdcov na bicykloch Concrete Jungle Jam III.“

klub2

Ako financujeme svoju činnosť?

Hovorí sa tomu viaczdrojové financovanie. Bez podpory a pomoci od nadácií, zo štátu, ale aj od jednotlivcov by sme toto všetko určite nezvládli. Najväčšiu podporu sme tento rok dostali od BSK, Nadácie Pontis, Nadácie otvorenej spoločnosti a Telekomu. Pomáha nám aj povzbudenie a podpora od občanov, ktorí rozumejú našej práci. Aj tento rok môžete našu činnosť podporiť darovaním 2 % z daní. Viac informácií nájdete na www.kaspian.sk a stránkach na facebooku.

Čo nás čaká v roku 2013?

Naši mladí návštevníci sa môžu opäť tešiť na našu štandardnú ponuku. Klub aj terénna práca tu budú pre deti šesťkrát týždenne. Najbližšie nás čaká Valentínska párty. Od decembra sa stretávame s mladými a pripravujeme ďalší, už štvrtý ročník bicyklovej súťaže Concrete Jungle Jam.

Dlhšie obdobie pociťujeme potrebu rozšíriť kapacitu programov pre deti. Preto je našou najväčšou výzvou na tento rok rozšírenie tímu pracovníkov o jedného človeka aj snaha nájsť ďalšie priestory. Zázemie, ktoré by v pomoci deťom a v našich cieľoch pomohlo.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky